AWF / Swiss Contribution

Zadanie nie było łatwe. Instytut Żywienia i Żywności wspólnie z Akademią Wychowania Fizycznego - zwrócił się do nas o pomoc w zaktywizowaniu przedszkolaków, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum - innymi słowy "odciągnięcia ich" od komputerów i zdrowego "rozruszania" mięśni.

Stworzyliśmy więc Hiperaktywny Instytut Eksperymentów nad Aktywnością Fizyczną, w którym władzę sprawuje szalony Profesor Funfit.

 

 

Specyficzny temperament Funfita powoduje, że eksperymenty nie zawsze kończą się powodzeniem. Z pomocą w rozwiązaniu "aktywnych zagdaek" przychodzą uczniowie.

 

 

Wśród wielu proponowanych przez Profesora zabaw z czasem pojawiły się zadania stricte ruchowe - kierowane do starszych uczestników eksperymentów.

 

 

W ciągu 9 miesięcy zrealizowaliśmy 3 sezony przygód Profesora Funfita w HIENAF'ie.

Tu znajdziecie wszystkie odcinki: Kanał Funfita na YouTube.

Wraz z publikacją każdego odcinka, kontaktowaliśmy się koordynatorami projektu w szkołach na terenie całej Polski. Wirtualna przesyłka zawierała kreatywny mailing nadany przez samego Profesora, zaszyfrowane konspekty zajęć HIENAF'u (przygotowane w oparciu o aktywności z danego filmu), oraz ilustrowane konspekty ćwiczeń dla najmłodszych.

 hienaf - konspekty

Podsumowanie kampanii:

- 3 sezony

- 15 filmów

- 30 kreatywnych konspektów kierowanych do koordynatorów projektu w całej Polsce

- 15 kreatywnych konspektów kierowanych do dzieci i młodzieży w szkołach w całej Polsce

- 300 płyt CD wysłanych do placówek biorących udział w projekcie

- 120 kg warzyw i owoców skonsumowanych na potrzeby zdjęć